Září 2009

Termální lázně Laa 07-2009

18. září 2009 v 10:39 | Cágr |  Termální koupaliště
Jelikož i naši rodinu postihla finanční krize, zvolili jsme cíl naší dovolené na Pálavě u vodní nádrže Nové Mlýny, neboli také na Mušově v kraji dobrého vína. Více najdete na stránkách obce.

Nechtěli jsme se, ale ani tento rok ošidit o nějaký ten termál a tak jsme se cestou na naši dovolenou zastavili v nedalekých Termálních lázních Laa v Rakousku, kousek za hranicemi mezi Znojmem a Mikulovem.
Předem než se vypravíte do těchto termálů, doporučuji se podívat na oficiální stránky tohoto koupaliště viz.odkaz. Sledujte momentální vytížení termálních lázní, aby se Vám nestalo, že přijedete na místo a budete muset několik hodin čekat. Tuto informaci mám od známých (stává se pravděpodobně o víkendu v zimních měsících). V letních měsících je zase dobré sledovat předpověď počasí na dny kdy se do Laa chystáte a na již zmíněných stránkách vyhlášení tarifu sluníčko pro nadcházející dny.
Doporučuji navštívit lázně v letních měsících přes letní vchod. Takto jsme to udělali i my a tím ušetřili nějaké peníze za vstup, které jsme pak utratili za jídlo a pití. Také jsou v provozu všechny bazény a lehátka se slunečníky na travnaté ploše (zdarma). Další informace od známých je, že v zimních měsících jsou vnitřní bazény a lehátka přeplněná a ve venkovních bazénech je Vám chladno. A zaplatíte stejnou cenu za 3hodiny jako v létě za celý den!
Při vstupu do areálu dostane každý čipové hodinky na které se načítají veškeré služby a při odchodu vše včetně vstupného zaplatí. Je zde samoobslužná resaurace s dostatkem jídla i pití.
Tobogán je zdarma v ceně vstupného a projíždíte ho úplně potmě. Nejteplejší termální bazén má 36°C a slannou vodu. Pro děti je zde dostatečné množství bazénů a pro dospělé zase bazény s vířivkami. Jediné co bych areálu vytkl je vstup do dvou venkovních bazénů, do kterých musíte zevnitř budovy, ale je to pravděpodobně z důvodu hygienya fungování v zimě.

Vřele tyto termální lázně doporučuji a určitě je s rodinou zase navštívíme!