Patince 08-2008

23. srpna 2008 v 12:30 | Cágr |  Termální koupaliště
Pro letošní cíl naší dovolené, jsme zvolili méně známé termální koupaliště Patince. Náš původní cíl mělo být termální koupaliště v Popradě, ale nakonec kvůli stále proměnlivému počasí jsme zvolili toto termální koupaliště,které sice není tak známé, jako třeba Čalovo nebo Podhájská o to více jsme byli mile překvapeni. Více se dozvíte na oficiálních stránkách koupaliště viz.odkaz.
Patince je nejjižnější položená obec Slovenska. Najdete ji u Dunaje mezi Komárnem a Štúrovem. Rekreační středisko se nachází 2km od obce. Ubytování bych doporučil v penzionu "Adriana",kde jsme byli ubytováni. Zde je vlastně jediné noční vyžití. Chodí sem lidé z celého rekreačního střediska do místní cantry terasy,cukrárny a herny pro děti. Jsou zde také různé houpačky pro děti a půjčovna šlapacích autíček viz.fotka na konci článku. V celém rekreačním areálu jsou mimo nového hotelu Wellness a jedné hospody, soukromé budovy s ubytováním a také mnoho nevyužívaných budov v dezolátním stavuz éry totalitního režimu.
V letním areáli je 5 bazénů s vodou 25-37°C (sportovní,dětský,rodinný,sedací a plavecký). Jelikož tyto termály nejsou tak rozsáhlé, doporučil bych je především pro ty, co hledají klidnější rodinnou dovolenou s dětmi. Rozhodně nejsou vhodné pro starší osoby, protože v sedacím bazénu si děti mohou dělat prakticky vše"stříkat "a plavčík to toleruje, asi z důvodu, že je to vlastně jedinný teplejší bazén. Není to jako v jiných sedacích bazénech např. ve Velkém Mederu, musí být děti v klidu jinak by je důchodci umlátili hůlkama.
Vstupné do letního termálního araélu je lidové 90Sk dospělí a 45Sk děti(celodenní). Dostanete na ruku barevný pásek a můžete koupaliště opustit kdykoli se vám zachce a potom se zase vrátit, což jsme hodnotili jako kladné,byli jsme totiž ubytováni 30metrů od bazénů. Zápor pásků byl v tom, že je musí mít i kojenci (vstupné se platí všichni od nula roků) a těm padají a nechtějí je mít na ručce,tak to maminky řeší tak,že pásek omotají kolem držadla kočárku. Ke stánkům s občerstvením musíte vlastně také opustit koupaliště, i když mimo jedné hospůdky a cantry terasy se vlastně jinde nenajíte na což zde hřeší vysokými cenami jídel (převážně smažené hotovky) a hlavně piva (všude jenom jeden druh - Zlatý Bažant).
V případě nepříznivého počasí máte možnost navštívit wellness centrum hotel Patince. Je zde možnost si koupit celodenní vstupenku, nebo jako my vstupenku na tři hodiny - dospělí 280Sk děti 160Sk. U vstupu dostanete hodinky jako např.v Bešeňové, ale nepochopitelný systém je ještě složitější. Každá řada skříněk má displej pro čtení, kde se vám ukáže číslo té vaší. Jestliže přiložíte hodinky s čipem ve správné řadě-skříňka se vám automaticky otevře a po vložení zase zavře. To že každý z rodiny má svoji skříňku jinde nikdo neřeší! Na hodinky se načítají další služby hotelu, jako např.stravování v bufetu, které bylo na dobré úrovni. Při opouštění wellness centa tyto služby doplatíte. Celkově vnitřní arál, kde je mnoho teplých bazénů včetně vířivek,sedacího bazénu a dětského bazénu hodnotíme kladně. Venkovní bazény jsou na stejné úrovni jako v letním areálu, proto hotel doporučuji navštívit opravdu při nepřízni počasí a zároveň si také připlatit vstup do saunového světa za 200Sk. I když není moc velký jako jinde je na slušné úrovni. Jsou zde tři sauny(finská,parní a bylinková),ochlazovací bazén, bazén s vířivkami a ochlazovací místnost.
Doporučuji také podniknout lodí 2-hodinovou vyhlídkovou plavbu po Dunaji viz.odkaz.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jordans for sale jordans for sale | E-mail | Web | 4. ledna 2011 v 7:04 | Reagovat

*People are always telling you what to do, but what's right for them may not be right for you.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama