Srpen 2008

Anketa o nejlepší termální koupaliště na Slovensku

26. srpna 2008 v 10:34 | Cágr

Zde hlasujte prosím o nejlepší termální koupaliště na Slovensku !

Další typy na termální kopaliště mi prosím pište do komentářů.


Hlasujte - je to kluk nebo holka ?

26. srpna 2008 v 9:47 | Cágr

S manželkou jsme se při návštěvě DinoParku ve Vyškově nemohli dohodnout na pohlaví tohoto dinosaura - prosím rozsuťte nás a hlasujte v anketě.


Patince 08-2008

23. srpna 2008 v 12:30 | Cágr |  Termální koupaliště
Pro letošní cíl naší dovolené, jsme zvolili méně známé termální koupaliště Patince. Náš původní cíl mělo být termální koupaliště v Popradě, ale nakonec kvůli stále proměnlivému počasí jsme zvolili toto termální koupaliště,které sice není tak známé, jako třeba Čalovo nebo Podhájská o to více jsme byli mile překvapeni. Více se dozvíte na oficiálních stránkách koupaliště viz.odkaz.
Patince je nejjižnější položená obec Slovenska. Najdete ji u Dunaje mezi Komárnem a Štúrovem. Rekreační středisko se nachází 2km od obce. Ubytování bych doporučil v penzionu "Adriana",kde jsme byli ubytováni. Zde je vlastně jediné noční vyžití. Chodí sem lidé z celého rekreačního střediska do místní cantry terasy,cukrárny a herny pro děti. Jsou zde také různé houpačky pro děti a půjčovna šlapacích autíček viz.fotka na konci článku. V celém rekreačním areálu jsou mimo nového hotelu Wellness a jedné hospody, soukromé budovy s ubytováním a také mnoho nevyužívaných budov v dezolátním stavuz éry totalitního režimu.
V letním areáli je 5 bazénů s vodou 25-37°C (sportovní,dětský,rodinný,sedací a plavecký). Jelikož tyto termály nejsou tak rozsáhlé, doporučil bych je především pro ty, co hledají klidnější rodinnou dovolenou s dětmi. Rozhodně nejsou vhodné pro starší osoby, protože v sedacím bazénu si děti mohou dělat prakticky vše"stříkat "a plavčík to toleruje, asi z důvodu, že je to vlastně jedinný teplejší bazén. Není to jako v jiných sedacích bazénech např. ve Velkém Mederu, musí být děti v klidu jinak by je důchodci umlátili hůlkama.
Vstupné do letního termálního araélu je lidové 90Sk dospělí a 45Sk děti(celodenní). Dostanete na ruku barevný pásek a můžete koupaliště opustit kdykoli se vám zachce a potom se zase vrátit, což jsme hodnotili jako kladné,byli jsme totiž ubytováni 30metrů od bazénů. Zápor pásků byl v tom, že je musí mít i kojenci (vstupné se platí všichni od nula roků) a těm padají a nechtějí je mít na ručce,tak to maminky řeší tak,že pásek omotají kolem držadla kočárku. Ke stánkům s občerstvením musíte vlastně také opustit koupaliště, i když mimo jedné hospůdky a cantry terasy se vlastně jinde nenajíte na což zde hřeší vysokými cenami jídel (převážně smažené hotovky) a hlavně piva (všude jenom jeden druh - Zlatý Bažant).
V případě nepříznivého počasí máte možnost navštívit wellness centrum hotel Patince. Je zde možnost si koupit celodenní vstupenku, nebo jako my vstupenku na tři hodiny - dospělí 280Sk děti 160Sk. U vstupu dostanete hodinky jako např.v Bešeňové, ale nepochopitelný systém je ještě složitější. Každá řada skříněk má displej pro čtení, kde se vám ukáže číslo té vaší. Jestliže přiložíte hodinky s čipem ve správné řadě-skříňka se vám automaticky otevře a po vložení zase zavře. To že každý z rodiny má svoji skříňku jinde nikdo neřeší! Na hodinky se načítají další služby hotelu, jako např.stravování v bufetu, které bylo na dobré úrovni. Při opouštění wellness centa tyto služby doplatíte. Celkově vnitřní arál, kde je mnoho teplých bazénů včetně vířivek,sedacího bazénu a dětského bazénu hodnotíme kladně. Venkovní bazény jsou na stejné úrovni jako v letním areálu, proto hotel doporučuji navštívit opravdu při nepřízni počasí a zároveň si také připlatit vstup do saunového světa za 200Sk. I když není moc velký jako jinde je na slušné úrovni. Jsou zde tři sauny(finská,parní a bylinková),ochlazovací bazén, bazén s vířivkami a ochlazovací místnost.
Doporučuji také podniknout lodí 2-hodinovou vyhlídkovou plavbu po Dunaji viz.odkaz.